Przejdź do głównej zawartości

Zestawienie RYM Rating w kategorii avant-folk

Zestawienie najlepiej ocenianych płyt avant-folkowych według największego ogólnoświatowego portalu RYM Rating:

1Desertshore
2Mount Eerie
3Starsailor
4The Marble Index
5The Dance of the Moon and the Sun
6Lorca
7Paix
8Sung Tongs
9Лиловый день
10Ame debout
11Bílé Inferno
12Invisible Pyramid: Elegy Box
13Catherine Ribeiro + 2 Bis
14Księżyc
15Bad Timing
16Neverhood Songs
17Zarthus
18330,003 Crossdressers From Beyond the Rig Veda
19The Complete Guide to Insufficiency
20Implosions
21Blush Music
22The End...
23The Falconer's Arm I
24The Garden of Mirrors
25Big Blood & the Bleedin' Hearts
26Le phare
27Жилец вершин
Хвост и Аукцыон
28Howling Songs
29Безондерс
30Wind's Poem
31Vlaskoorts
32Китицi (Kytytsi)
33N°2
34Хроника пикирующего бомбардировщика
35Maison rose
36Space Gallery Jan. 27, 2007 / Sahara Club Jan. 28, 2007
37Čikori
38Consider the Birds
39L'incendie
40Fabrication Defect: Com defeito de fabricação

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Źwierściadło/Slavic Mirror - Lautari

Tom 67. dzieł zebranych Kolberga zawiera opracowania fortepianowe muzyki ludowej. Muzycy zainspirowani spuścizną pierwszego polskiego etnomuzykologa przedstawiają własne, współczesne opracowania polskiej muzyki ludowej, zaaranżowane na kameralny zespół z preparowanym fortepianem.
Zespół powstał w roku 2000. Zdobywał laury na najważniejszych polskich konkursach folkowych. Jego twórczość zawsze była osobistą muzyczną podróżą, śladem własnych zachwytów i inspiracji: od twórczości wędrownych rumuńskich muzykantów, wzdłuż karpackiego łuku, ale też na Bliski Wschód.

Grupa zadebiutowała płytą „Musica Lautareasca Nova” w 2002 roku, która zainspirowana była głównie przez muzykę krajów karpackich. Drugi album, „Azaran” z roku 2006, odwoływał się m.in. do tradycji ormiańskich. Płyta ta została uhonorowana tytułem Folkowego Fonogramu Roku.

Maciej Filipczuk był również związany z Transkapelą, gra w zespole Tęgie Chłopy. Był autorem wybitnej płyty „MetaMuzyka” z autorskimi wizjami kompozycji Kazimierz…

Źwierściadło / Slavic Mirror - Anna Maria Huszcza

Fot. Paulina Kardas
AbySsus to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej osobistych kompozycji artystki (ur. 1987, absolwentki i doktorantki warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina). Skomponowana dla saksofonisty Pawła Gusnara. Prawykonanie – 22 maja 2013. Tutaj, na płycie, w nowej wersji, przygotowanej przez kompozytorkę specjalnie do niniejszej antologii. Greckie abyssos oznacza bezdenną otchłań, skomplikowaną sytuację. W biblijnym kontekście zestawiane jest z tekstem mówiącym o nadziei i zaufaniu.
W działalności muzycznej kompozytorka sięga po różne style i gatunki - począwszy od muzyki solowej, kameralnej i symfonicznej, przez utwory elektroniczne i multimedialne, po obszar muzyki filmowej. Szczególnie chętnie podejmuje projekty, łączące muzykę z tańcem, słowem i obrazem. Jest laureatką licznych konkursów kompozytorskich. Jej kompozycje znalazły się na czterech wydawnictwach płytowych: kronice Warszawskiej Jesieni, albumie "Paweł Gusnar. Saxophone Varie…

Źwierściadło/Slavic Mirror - Etnofonie Kurpiowskie

Oj ni ma go już ni ma i już go nie będzie, oj któż mi rączkę poda, koło mnie usiądzie
Etnofonie Kurpiowskie to jeden z najciekawszych polskich projektów muzycznych ostatnich lat. Tworzą go wybitni i uznani muzycy sceny folkowej, jazzowej oraz poważnej, zdobywcy licznych najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w kraju i zagranicą (Fryderyki, BBC Music Awards), mający na swoim koncie wiele znaczących wydarzeń koncertowych – członkowie zespołów: Kapela Ze Wsi Warszawa, Zespół Polski, DesOrient, Swoją Drogą, Village Kollektiv, Mosaic, soliści Warszawskiej Opery Kameralnej oraz ludowi muzycy kurpiowscy. 

Projekt powstał na kanwie „Pieśni kurpiowskich” Karola Szymanowskiego oraz zbioru „Puszcza Kurpiowska w pieśni” ks. Władysława Skierkowskiego. Prezentuje nowe aranżacje oryginalnych utworów młodopolskiego kompozytora, wzbogacone solowymi partiami improwizowanymi na instrumentach tradycyjnych (suka, fidel płocka, skrzypce żłobione, basy trzystrunne, cymbały, lira korbowa) – co jest absolutn…